Для того, чтобы написать статью, Вам необходимо зарегистрироваться на сайте

Вход


Стан справ в українському футболі зараз не може не турбувати. Українському вболівальнику доводиться отримувати сумні новини одну за одною. Для тих, хто якось витримав всю плачевність ситуації у Лізі Парі-Матч, приготувала сюрприз наша збірна зі своїм "сенсаційним" виступом. І на десерт - "Дніпро" за крок до зникнення. Це було останньою краплею у наш "казан розчарувань". Але попри всю болючість і катастрофічність ситуації, мусимо визнати, що це цілком логічний розвиток подій. Так, провальна гра головної команди країни розчарувала, але цей провал не став несподіванкою. Неадекватні рішення тренерського штабу, неспроможність Фоменка створити цілісну команду та недієва політика ФФУ не залишали іншого сценарію виступу на Євро. Лише надія залишалась в українських фанів. Надія на чудо, на героїзм наших збірників. А надія, як відомо, помирає останньою.

Теж саме можна сказати про падіння "Дніпра". Для мене, як фаната цього клубу, новина була більш ніж шокуюча, але знову ж таки не стала сюрпризом. Керівництво поступово та впевненно вело команду до краху. До того ж, це далеко не перший подібний випадок з вітчизняними колективами. Лише за останній сезон збанкрутіло 3 клуби Прем'єр-ліги, серед яких в минулому гранд - "Металіст". Це свідчить про те, що трагедія команди з Дніпра не жахлива випадковість, а сумна закономірність, причина якої олігархічна система українського футболу. Так, у Європі також заправляють товстосуми, але наших президентів клубів від них відрізняє безкарність та безвідповідальність. Якщо якомусь умовному Коломойському набридне "грати в футбол", то він не матиме жодних забов'язань ні перед ким. Страждатиме хто завгодно: команда, персонал, вболівальники, весь чемпіонат, тільки не наш "бідний" олігарх. І так, на жаль, може статися з будь-якою українською командою. Саме тому наш футбол потребує суттєвих та рішучих змін. Так як на ФФУ жодних сподівань немає, активна громадськість знову має діяти самотужки.
Але як простим вболівальникам протистояти системі, де рахунок йде на мільйони? Відповідь на це питання знаходиться у Рівному. Мова йде про ФК "Верес", який відродився лише у 2015 році. Акціонерами новоствореного клубу стали прості жителі Рівного, яким не байдужа доля місцевої команди з багатою історією. Зробивши членський внесок розміром 100 гривень, більше 3000 шанувальників "Вересу" стали його співвласниками. Така модель існування футбольного клубу дуже швидко дала результати: вже восени 2015 відроджений "Верес" грав у Другій лізі, а за результатами сезону вийшов у Першу. І це вже за перший рік існування рівненського колективу. Якщо для когось ці факти виглядають непереконливими, можна надати серйозніший варгумент. Ім'я цьому аргументу - "Барселона", один з найтитулованіших клубів світу, один з найсильніших європейських грандів. Саме так, співвласниками "блаугранас" є приблизно 175 тисяч акціонерів, з яких 6 тисяч кожні 5 років вибирають президента. Таким чином, діяльність клубу відповідає інтересам вболівальників, що є запорукою успіху. Адже вболівальники не хочуть збагачуватись за рахунок команди - їх цікавлять результати та гра команди. І заради цього "армія" фанатів доклала зусиль, щоб розпоряджатися такими сумами, які встановилися у сучасному футболі. Акціонери "Вереса" навряд чи колись назбирають на Месі. Але чи це потрібно? Рівненський клуб пішов більш перспективним та шляхом: він зробив ставку на розвиток дитячого футболу у місті та залучення молодих спортсменів до основної команди. І це не просто рішення клубу, а рішення вболівальницької спільноти, тому воно автоматично стає правильним. Тому я вважаю, що майбутнє українського футболу саме за клубами такого типу. Отже, найкраще, чим зараз може допомогти пересічний вболівальник - зробити внесок у розвиток "української Барселони". Або можна просто сидіти...
Спокійно сидіти, дивлячись на те, як зникає фіналіст Ліги Європи. Спостерігати за УПЛ у складі 12 команд, з яких половина напівживих. Розчаровуватися грою збірної, яка є "дзеркалом" клубного футболу. Ненайкраща перспектива, чи не так? Тому я почну з найменшого - зроблю внесок у розвиток нашої футбольної надії, у свіжий проект, створений справжніми патріотами своєї команди. Це були не просто роздуми - це був заклик діяти.

 Arsenal Barsa Bavaria DinamoJouveLiverpoolMilanMJUPSGRealRoma

Argentbig  Brazilbig  Englend  France big  Urugvaj Germania  Itali  Niderlandy  Portug  Spaine  Ukraine