Для того, чтобы написать статью, Вам необходимо зарегистрироваться на сайте

Вход

Африка

Жемчужина Мозамбика - герой Португалии

(Родился в 1942 г.)

Играл в клубах «Спортинг Лоренсу-Маркиш» (Мозамбик), «Бенфика»,
«Бейра-Мар», «Томар» (Португалия), «Род-Айленд оушнерс», «Бостон минитмен»,
«Лас-Вегас квиксилвер», «Нью-Джерси американз» (США),
«Монтеррей» (Мексика), «Торонто метрос» (Канада).
В 1961–1969 годах играл в сборной Португалии, провел 64 матча.

Eusebio1 Мир знает великого футболиста только как Эйсебио, однако его полное имя втрое длиннее. Когда он только-только начинал играть, никому и в голову не приходило величать полуграмотного негритянского паренька Эйсебио да Сильвой Ферейрой, — тем более что начинал он в далекой африканской глуши. А поскольку в большой футбол он ворвался совсем юным, то так и остался для всех просто Эйсебио.

 Родина Эйсебио — Мозамбик, страна на африканском побережье, лежащая напротив Мадагаскара. Еще в XVIII веке эти благодатные места стали колонией Португалии. Так продолжалось и в годы юности Эйсебио, родившегося в нищей семье, где кроме него самого были еще восемь сыновей. Однако в середине XX века португальцы вывозили в метрополию уже не только золото и слоновую кость, но и талантливых черных футболистов, игра которых приносила ведущим клубам Португалии огромные доходы.

Оппонґ - гордість Африки

 Weah balуn de oroАфриканський континент в очах світової спільноти має вигляд якоїсь відсталої та проблемної території. Нескінченні громадянські війни, дика бідність населення, відсутність базової освіти у більшості країн, смертельні хвороби – усе це створює вражаюче негативний імідж чорному материку. Зважаючи на всі ці обставини, по неволі захоплюєшся людьми, які всупереч обставинам знаходять шлях нагору. Одним із цих шляхів, хоч і не таким протоптаним як у Латинській Америці, є футбол. Ця історія про ліберійського хлопця, який вирішив шукати кращої долі, граючи в улюблену гру.

Оппонґ - гордість Африки

 Граючого за камерунський клуб Джорджа Веа помітив тодішній головний тренер місцевої національної збірної з футболу Клод Леруа, який порекомендував хлопця своєму товаришу – головному тренеру французького «Монако» Арсену Венгеру. Так майбутня африканська легенда 1988-го року потрапив до Європи в руки відомого талантовідкривача. Мсьє Арсен одразу розгледів непересічний футбольний дар ліберійця, але справедливо відзначив відсутність футбольної школи та дисципліни у Джорджа. Насправді, нашому герою дуже пощастило з тим, що він потрапив саме в «Монако» - крім Венгера, george weah 5sякий серйозно займався тактичною та ігровою виучкою Веа, його опікунством в команді та в побуті зайнявся тодішній гравець монегасків Ґлен Ходл. Можна з впевненістю сказати, що саме в «Монако» Джордж отримав те, чого йому бракувало для підкорення найвищих футбольних вершин(окрім першого визнання гравцем року в Африці-1989 та звання володаря Кубка Франції-1991, звісно). Провівши в Монте-Карло чотири роки впевненого прогресу, африканець пішов на підвищення – в 1992-му він перебрався до французької столиці, грати за тамтешній «ПСЖ».

 Паризька частина кар'єри Містера Джорджа(ще одне прізвисько футболіста) виявилась багатою на трофеї – за три роки він допоміг «Парі Сен-Жермену» здобути два Кубка Франції(1993, 1995), один Кубок французької ліги(1995) та одне чемпіонство(1993/1994). Також у 1994-у Джордж вдруге став кращим футболістом Африки. В ті роки Веа разом із Давідом Жинола утворювали грізний тандем форвардів. У Лізі Чемпіоні, у сезоні 94/95, ліберієць, забивши сім м'ячів, став найкращим бомбардиром головного клубного турніру Європи. Так Джордж заявив про себе на всю Європу.

 Arsenal Barsa Bavaria DinamoJouveLiverpoolMilanMJUPSGRealRoma

Argentbig  Brazilbig  Englend  France big  Urugvaj Germania  Itali  Niderlandy  Portug  Spaine  Ukraine