Для того, чтобы написать статью, Вам необходимо зарегистрироваться на сайте

Вход

Я б хотіла ознайомити вас із біографією унікальної людини – Олексія Олександровича Михайличенка. 
У динамівську школу, майбутню легенду, прийняв Євген Петрович Котельников – заслужений тренер України, який до сих пір працює на розвиток клубу і всього українського футболу. У команду набиралися хлопчики 1962 року, але долею було призначено виявитися там здатному Лесику 1963 року народження. Багато джерел оповідають про те, що першим тренером Олексія Олександровича був Анатолій Федорович Бишовець, але сам футболіст колись зізнався, що займався у Бишовця з 10 до 17 років. Сам же Анатолій Федорович говорив про Михайличенко: «При відборі дітей треба визначити родзинку в футболіста, за рахунок чого він може грати, і який він у навчанні. Потім я зрозумів, кращу якість Михайличенко - ігрова хитрість. У дитинстві йому не було особливо цікаво просто бити по м'ячу або робити передачу. Він сам ускладнював той фінт, то помилковий замах. Льоша не володів особливою швидкістю, йому потрібно було перегравати суперника за рахунок нестандартного мислення. У київській школі «Динамо» його можна назвати «гидким каченям» з казки Андерсена. Притаманні йому недоліки, компенсувала його робота з м'ячем. » 


У 1981 році вісімнадцятирічний Лесик потрапив у дорослу команду рідного клубу. Спокуса перейти в московський клуб не раз підстерігала вправного футболіста, але він сподівався і вірив, що краще всього проявить себе в своїй команді. Так і сталося. Зараз Україна може пишатися заслуженим майстером спорту СРСР: 1988 року, Тричі чемпіоном СРСР: 1985, 1986, 1990, стільки ж володарем кубка СРСР: 1985, 1987, 1990, Срібним призером чемпіонату СРСР: 1988 року, Кращим футболістом СРСР: 1988 року, а так само Чемпіоном трьох країн світу три роки поспіль: СРСР - 1990, Італії - 1991 року, Шотландії - 1992. 
Це ще не всі досягнення Олексія Олександровича в ролі футболіста, адже попереду на нього чекала кар'єра тренера, в якій він відзначився не менше. 
У віці 33 років, 1996 года Михайличенко завершив кар'єру півзахисника і повернувся до Києва, де наставником «Динамо» був Валерій Лобановський, який запросив його в свій тренерський штаб. З Валерієм Васильовичем Олексій був до останнього трагічного матчу в Запоріжжі, а після смерті великого Метра був призначений його переймачем. 
Успішно, талановитий футболіст, тренував «Динамо» в 2002-2004 рр., але лише одна поразка турецькому "Трабзонспору" з рахунком 1:2 змусила подати тренера у відставку. 
У 2005-2008 році Олексій Олександрович тренує молодіжну збірну України. 
Ще багато нагород і перемог випало на тренерську кар'єру Михайличенко, але це не все, чим може пишатися легендарний гравець. Зразковий сім'янин - його третє звання після футболіста і тренера. Чоловік і батько двох синів: Олексія (1983 року народження) і Матвія (2004 року народження). 
Впевнена багато приєднаються до мене, тому що я б хотіла побажати Олексію Олександровичу нескінченного успіху, досягнень і перемог в ім'я українського футболу. 

 Arsenal Barsa Bavaria DinamoJouveLiverpoolMilanMJUPSGRealRoma

Argentbig  Brazilbig  Englend  France big  Urugvaj Germania  Itali  Niderlandy  Portug  Spaine  Ukraine