Для того, чтобы написать статью, Вам необходимо зарегистрироваться на сайте

Вход

Мірча Луческу- людина з великої літери. Історію донецького "Шахтаря" можна поділити до та після приходу до команди "Містера" (так називають Луческу гравці та вболівальники).


c_vSmcYeku8.jpg

 Президент "Шахтаря" Ринат Ахметов в 2003 році запрошував Луческу до Шахтаря,він сам літав до Стамбула,щоб особисто його запросити,але на той момент у Мірчі був контракт з "Бешикташем". Ахметов був впевнений, що Луческу стане більше ніж тренер для "Шахтаря". Цілий рік президент,гравці та вболівальники чекали цього моменту. І 18 травня 2004 року нарешті це сталося,Луческу очолив донецький "гірників".

Перший матч під керівництвом Містера "Шахтар" провів проти львівських "Карпат",і здобув впевнену перемогу 5:0.                       Відтоді Луческу провів близько 550 матчів у всіх змаганнях з "Шахтарем". Здобувши близько 360 перемог.Перший трофей був Кубок України,який він здобув уже після двох тижнів на посту головного тренера гірників.                                                              З цього моменту в Шахтарі він виграв 21 трофей. 8 Чемпіонатів України,5 кубків України,7 суперкубків та 1 КУбок УЕФА. І є одним з найбільш титулованих тренерів у світі. Можна подумати що в "Шахтарі" у ньго завжди все було добре і були тільки перемоги. Але це не так.Восени 2008 року була реальна загроза що Містер покине "гірників". В перших дев′яти турах "Шахтар" здобув лише одну перемогу. Таким чином безвиграшна серія в чемпіонаті України стала найдовшою за останні роки. І опустився на антирекордне 11 місце. Все ж таки президент вірив в Луческу і залишив його у керма "Шахтаря". І Містер повністю віддячив за довіру вигравши в 2009 році на данний момент найголовніший та найпрестижніший трофей в історії донецької команди Кубок УЕФА. І до сих пір демонструє з командою впевненний та результативний футбол.

2v1pZgxfcmE.jpg

З приходом до команди Мірча запровадив свою філософію гри. "Шахтар" завжди грає в атакуючий,динамічний та яскравий футбол проти будь-якого суперника. Завдяки цьому "Шахтар" почав регулярно грати в Лізі Чемпіонів. Капітаном,лідером команди та його правою рукою є Даріо Срна. Грає "Шахтар" по схемі 4-2-3-1. В основі атакуючих гравців бразильці,в оборонній лінії українці. Луческу чудово виховує молоді таланти,особливо бразильців. В команду вони приходять у віці 18-20 років і за декілька сезонів виростають у справжніх зірок світового футболу. Але зараз, у скрутні часи для донецької команди,коли "Шахтар" проводить всі матчі на виїзді,а саме у Львові,через війну на Донбасі команда змінила підхід до селекції клубу. Зараз надають перевагу українським вихованцям академії "Шахтаря" та взагалі не купують нових гравців із-за кордону.                                      Луческу міг піти з команди в 2014 році,у нього було багато пропозицій з інших клубів,але він залишився і сказав "Що не покине команду в цей важкий період" і тим самим дав зрозуміти,що він небайдужа та вірна своєму клубові людина.0022_13.jpg

Ще не можна не відмітити благодійну діяльність якою займається увесь клуб і Містер також. Він завжди підтримує дітей-сиріт,хворих дітей та ті які постраждали в результаті воєнних дій на Донбасі.

Отже, від щирого серця можна сказати,що Мірча Луческу став для "Шахтаря" великим тренером,без якого зараз важко уявити "гірників". Бажаю йому нових ідей,перемог та ще більше трофеїв з донецьким "Шахтарем".

 Arsenal Barsa Bavaria DinamoJouveLiverpoolMilanMJUPSGRealRoma

Argentbig  Brazilbig  Englend  France big  Urugvaj Germania  Itali  Niderlandy  Portug  Spaine  Ukraine